Başkan Hayrettin Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, vatandaşların Covid-19 aşı yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Başkan Hayrettin Demir’den vatandaşlara aşı çağrısı


Mardin’in Yeşilli İlçe belediye başkanı Hayrettin Demir, ilçe halkını aşı yapmaları konusunda çağrıda bulunarak, corona virüsün tek çaresi aşı olduğunu belirtti.


Özellikle ilçesine bağlı Bahçebaşı ve Gül Mahallesi sakinlerine aşı yapmaları konusunda çağrıda bulunan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir,” Bahçebaşı ve Gül mahallesinde aşı konusunda çok gerideyiz. Her iki mahallemize yakışmıyor. Kendiniz için aileniz için ve insanlık için aşınızı olunuz. Böyle giderse iki mahallemiz 14 gün süreyle karantinaya alınacak buda ciddi problem ve sıkıntıya sebep ola bilir.  Dedikodulara kulak asmayın. Bilim kurulu üyelerimiz bilimsel çağrı yapıyor. Coronaya karşı tek mücadele silahımız aşıdır.” dedi.


Korona hastalığının önüne geçebilmek için aşının önem taşıdığını kaydeden başkan Demir,”    hastalıktan korunmanın en önemli silahının aşı olduğunu belirterek, şunları söyledi: İlçemizde Sağlık il Müdürlüğü aşı stantları kurdu. İster sağlık ocağında ister aşı standında vatandaşlarımız aşılarını rahatlıkla yapabilir.  Özellikle maske, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmemiz gerekir. Lütfen bu salgından kurtulalım. Sevdiklerimizi, akrabalarımızı ve dostumuzu kaybetmek istemiyorsak mutlaka ama mutlaka aşılarımızı yapmalıyız. Bu konuda Yeşilli halkımızın daha duyarlı olmaları konusunda bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Lütfen aşılarınızı yapın.” şeklinde vatandaşlara aşı yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Google News Haberleri

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 12:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER