Yeşilli ’de okul önü yaya geçitleri boyandı

Yeşilli ilçe belediyesi, okulların açılması ile birlikte, okul yollarında bulunan yaya geçitleri, önce yaya yazıları ve yol çizgilerini yeniden boyayarak görünür hale getiriyor.

Yeşilli ’de okul önü yaya geçitleri boyandı

Mardin’in Yeşilli ilçe belediyesi, okulların açılması ile birlikte, okul yollarında bulunan yaya geçitleri, önce yaya yazıları ve yol çizgilerini yeniden boyayarak görünür hale getiriyor.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, belediyemizin talebi üzerine Mardin Büyükşehir belediyesinin desteği ile  Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Yeşilli’de bulunan ilk ve ortaöğretim okullarının önlerinde, yollarında yer alan ve silinmeye yüz tutmuş yaya geçidi, yol çizgileri ve “önce yaya” yazılarını yenilediklerini söyledi.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmeleri, okul yolunda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları adına yürütülen çalışmalar hız kesmeden sürdüğünü belirten Başkan Demir,” Ekiplerimiz tarafından okullarımızın önlerinde zamanla yıpranan ve silinen azami seyir hızlarının gösterildiği hız ikaz işaretleri ve öğrenci geçidi levhası yol zeminlerini ve 'Önce Yaya' ikonlarını boyayarak, öğrencilerimizin trafik güvenliğinin sağlanması amaçlamaktadır. Bu konuda Mardin Büyükşehir belediyesine teşekkür ediyorum. ” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER