Yeşilli İlçesinde, trafolar yer altına alınıyor

Yeşilli İlçesinde Elektrik Direkleri ve Trafolar Yenileniyor

Yeşilli İlçesinde, trafolar yer altına alınıyor

Mardin’in Yeşilli İlçesinde 'Enerji kalitesini yükselterek gerilim düşümünden kaynaklı arızaların ve kesintilerin önüne geçmek için eski trafolar ile cadde ve sokaklarda tehlike ihtimali bulunan elektrik direkleri ve trafolar kaldırılarak yerine beton elektrik direkler konuluyor.


Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in girişimleri ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile 20 milyon TL yatırımla 5 merkez mahalle olmak üzere  Gül,Tepebaşı-Karşıyaka- Bahçebaşı-Şirinevler  olmak üzere kırsalda ise,  Uzun köy ,Dereyanı-Sancar Zeytinli, Koyunlu-Kütüklü-Alıçlı-Ovaköy-Bülbül Zeytinli mahallesi olmak üzere ilçenin elektrik enerji nakil hattının eski demir direklerinin yeni beton direklerle değiştirilmeye başlandı. 
 

Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçede elektrik hatların ve demir direklerin değişimi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın desteği ile  Yeşilli  merkez mahalle ve kırsal i mahalleler olmak üzere 20 milyon TL yatırımla tüm elektrik direklerinin beton elektrik direkleriyle değişmesi ve hatların açık kablo yerine kapalı kablo olarak değiştirilmesi çalışmaları başladığını söyledi.


Vatandaşların ince kablo, düşük voltaj ve elektrik kesintileri şikâyetleri üzerine harekete geçtiklerini belirten Başkan Demir,”  Hazırlanan proje ardından Mardin’den gelen bir ekip eski demir direklerinin yerine yeni beton direklerle değiştirilmeye başladı. Ekipler tarafından yenilenen diriklere DEDAŞ tarafından yeni kablolar çekiliyor. Açık kablo yerine kapalı kablo ile değiştiriyoruz. Ama bunun yetmediğinin farkındayız.  Hizmetlerimiz devam edecektir.
 

Yeşilli halkının hizmetindeyiz. Bundan sonra da ilçemizin sorunları için çeşitli girişimlerimiz olacak ve çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 


Vatandaşlar ise Yeşilli Belediye Başkanı Hayretin Demir’e teşekkür ederek, ilçede yapılan bu çalışmalar ve hizmetleri takdirle karşıladı. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER