Zehir Tacirlerine Operasyon

Mardin'de terör örgütü PKK'nın finans kaynağı uyuşturucuya yönelik farklı tarihlerde gerçekleştirilen 16 ayrı operasyonda 366 gram eroin, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütünün finans kaynaklarının kesilmesi kapsamında  "Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak" suçunu işleyenlere yönelik operasyon düzenledi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince teknik takip ve farklı tarihlerde 16 ayrı operasyon gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, operasyonda ele geçen uyuşturucu ve çalışma şöyle; "Operasyonlarda, 366,5 gram eroin maddesi, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili 24 şüpheli şahıs yakalanmıştır. 23 şahıs, TCK 191 suçundan Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılmış, 1 şahıs ise çıkarıldığı mahkemece TCK 188 suçundan tutuklanarak, cezaevine teslim edilmiştir. Dosya kapsamında hedef şahıslar ve işbirliği içerisinde oldukları şahısların yakalanması, suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla 17 Ekim'de Nusaybin ilçesinde yapılan operasyon ise 7 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslar bugün Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş olup, 6'sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, 1'i ise adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır" denildi.