İSTANBUL (AA) - Allianz Türkiye, dünyadaki birçok markanın müşteri deneyimi alanındaki ürün ve hizmetlerinin küresel ölçekte değerlendirilerek ödüllendirildiği 2022 Uluslararası Müşteri Deneyimi Ödülleri'nde (International CX Awards (ICXA) 2022) "Müşteri Deneyiminde En İyi Ölçüm" kategorisinde "Müşterinin Sesi (VOC)" projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Allianz Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Allianz Türkiye'nin müşteri memnuniyetini ölçümlemek ve sürekli iyileştirmek amacıyla geliştirdiği VOC projesi ile müşterilerin hizmet sonrası memnuniyet, şikayet ve istekleri canlı olarak ölçümleniyor ve yaşadığı deneyimden memnun olmayan müşterilere ise hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanıyor.

Global bir aksiyon olarak geliştirilen VOC projesini tüm branşlarda hayata geçiren ilk ve tek ülke olan Allianz Türkiye, bu sayede sunduğu hizmet kalitesi bakımından Allianz'ın müşteri gözünde nasıl değerlendirildiğini anlıyor ve mükemmel bir deneyim sunmak için gerekli aksiyonları hızlıca alıyor.

Hayata geçtiği ilk günden bu yana bir projeden çok daha öte konumlandırılan VOC, Allianz'ın müşteri odaklı kültür dönüşümünün de önemli yapı taşlarından biri oldu.