Altay, Midyat'ta Fatih Anadolu Liste’si Açılacak

 Mardin'in, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Midyat ilçesinde Fatih Anadolu Lisesi olarak önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında faaliyet göstereceğini söyledi.

Altay, yapığı açıklamada “Midyat Fatih Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin eğitime başlayacak. Fatih Anadolu Lise ’si Midyat- Mardin karayolunun 3'üncü kilometresinde Tuğla Fabrikası yanında yeni yapılan 24 derslikli okulda faaliyet gösterecek.” dedi.

Midyat’ın eğitim ve öğretim açısından en iyi yere gelmesi için büyük bir çaba gösterildiğini, Eğitimin daha kaliteli olması açısından sayısal ders ağırlıklı okulların sayısını arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Altay, şöyle konuştu: “Son olarak Midyat Fatih Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki dönemden itibaren her sınıfta 34 öğrenci eğitim görecek ve 5 şube açılacak. Yeni açılan okulumuza birinci aşamada hiç bir okula yerleşmeyen öğrencilerimizden başvuranları, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında TEOG yerleşme puanı üstünlüğüne göre öğrenci alımı yapılacaktır. Daha sonra boş kalan kontenjanlara nakil yoluyla öğrenci alımı yapılacak. Başvurular Eylül ayının 13´üne kadar, yerleştirme çalışmaları ise, Eylül 14´ tarihine kadar tamamlanacaktır ve Milli Eğitim müdürlüğümüzün yerleştirme komisyonu tarafından yapılacak. Fatih Anadolu Lisesinin Midyat’a olması bizim için ayrı gurur kaynağıdır. Katkısı olan tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.