3. Turizm Şurasında DİKA Genel Sekreterine Turizm Beratı Verildi

Altındağ, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından Turizm Berat’ı ödülüne layık görüldü.

3. Turizm Şurasında DİKA Genel Sekreterine Turizm Beratı Verildi

3. Turizm Şurasında DİKA Genel Sekreterine Turizm Beratı Verildi

Üçüncü Turizm Şurası’nda Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından Turizm Berat’ı ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin turizm hamlesi olan turizm şurasının ilki 1998 yılında, ikincisi 2002 yılında üçüncüsü 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Üç gün süren Şura’da 13 komisyonun çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un kapanış toplantısı ile son buldu. Bakan Kurtulmuş komisyonda çalışan şura üyelerine teşekkür ederek kendilerine Turizm Berat’ı takdim etti.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Bakanlık tarafından başta Mardin olmak üzere TRC3 Bölgesini temsilen Turizm Şurası komisyonuna seçildi. Turizmin çarpan etkisini, yeni pazarları, fırsatları, destinasyonu, marka değeri ve riskleri konulu rapor ve tebliğ sunan Genel Sekreter turizm beratını Bakan Bey’in elinden aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Altındağ, turizm şurasında görev almaktan ve Bakan Bey tarafından Turizm Berat’ı ile onurlandırılmaktan gurur duyduğunu söyledi. “Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal ve uluslararası turizm politikasının oluşturulabilmesi amacı ile yapılan 3. Turizm Şurası’nda bulunuyoruz. Mardin’i ve Bölgeyi anlatmak, yol haritasını belirlemek, turizmde ürün ve pazar çeşitliliğini arttırmak, Türkiye’nin algısını değiştirmek, marka değerlerini oluşturarak arttırmak için yapılan çalışma, gelecek en az 10-15 yılın planlamasına katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İlimizin, bölgemizin önemli değerlerinin olduğunu, bunun bölge planlarımızda yer aldığını, ayrıca bunun uygulanması noktasında proje üretmeye devam edeceğiz” dedi. Turizm konusunda ulusal ve uluslararası tanıtıma katkı sağlamaya dönük çalışmalar sonucunda, geleceğe güvenle bakan, değerlerini tanıyan ve sahip çıkan bir bilinç oluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE