Kadın Girişimciden, Ecmel Kahve

Midyat’tan Tüm Türkiye’ye Ye Yeni Bir Tat, Yeni Bir Marka

Kadın Girişimciden, Ecmel Kahve

Midyat’tan Tüm Türkiye’ye Ye Yeni Bir Tat, Yeni Bir Marka

Ecmel Kahve’’ Kadim Şehrin Kahvecisi Midyat’ta hizmete başladı.

Nefis kokulu lezzetli kahve, kuruyemiş, şekerleme ve yöresel ürünlerin sunulduğu Ecmel Kahve Mardin Midyat’ta hizmet vermeye başladı. Midyat’ta faaliyete başlayan Ecmel Kahvelerinin enfes tadı ve kokusu yeni ve farklı bir tadıyla müşterilerin beğenisine açıldı. Türk damak tadına uygun kadın eli ile üretilen Ecmel Kahve enfes tadıyla tüketicisinin talep, dilek ve değerlendirmeleriyle üretildi.

İşletmeci kadın girişimci Fatma Şahin, Ecmel Kahve’yi dünyaca ünlü kahve çekirdeklerinden ve doğal aromalı şifalı bitkilerden ürettiğini söyledi.

Şahin, “Yaptığım karışımlarla oluşan bir kahve ürettim. Çeşitli doğal kahve aromalardan çok farklı bir tat oluştu. Bu kahvenin çevremde çok beğenilmesiyle girişimcilik ruhum arttı.  Arkadaşlarının önerisi ve eşinin desteği ile üretime başladım. Hedefim; Kadim şehrimizde üretilen, isminden de anlaşılacağı üzere en güzel kahve anlamında olan Ecmel Kahve markasını tüm Türkiye ye tanıtmak ve şubeler zinciri oluşturmaktır. Orijinal ambalajlarda satışa sunulacak. Ayrıca, Midyat’ın tarihi ve turistik mekanları paketlerin üzerinde yer alacak. Bunun üzerine Midyat’ta kahve, kuruyemiş ve şekerleme üretim ve ürünlerinin satıldığı işyerini açtım. Ecmel Kahve olarak satışa sunduğumuz kuru kahvenin yanı sıra şehrimizde üretilen yöresel ürünler ve Türkiye’nin çeşitli coğrafyalarından gelen kuruyemiş, çikolata ve şekerleme çeşitlerinin yer alıyor.” Dedi.

Midyat Ziraat Odasının açtığı girişimcilik kursunu başarıyla tamamladığını, bunun ardından KOSGEB’ten karşılıksız 50 bin TL’lik destek almak içinde proje hazırlayıp sunduğunu kaydetti.

Ecmel Kahve Bağlar Mahallesi Mardin Çevre Bulvarı Taş binalar Altı B B-lok No 158 adresindeki hizmet vermeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 20:41
YORUM EKLE