banner109

Toroslar EDAŞ, Osmaniye’de yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

Toroslar EDAŞ, Osmaniye’de yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırımlarını sürdürdü

ANKARA (AA) - Toroslar EDAŞ, Osmaniye'de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında yılın 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Toroslar EDAŞ, Osmaniye'de hizmet verdiği 2 bin 886 trafo ve 12 bin 532 kilometre hat uzunluğunda yaklaşan kış koşullarında da sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına devam etti.

Osmaniye'nin Kadirli, Merkez, Düziçi ve Bahçe ilçelerinde 748 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 57 pano ile 122 trafo ve 127 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 1372 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Kentteki 257 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 46 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis eden Toroslar EDAŞ ekipleri, 1128 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamladı. Ayrıca yeni 80 elektrik panosu ve 38 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Böylece, söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Toroslar EDAŞ yılın 9 ayına yönelik hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri'nin Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, 2016-2020 yıllarını kapsayan son tarife döneminde Türkiye'deki 21 dağıtım şirketi arasında en çok yatırımı yapan şirket oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER