Mardin İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 2. Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir biçimde kullanılması, koordinasyonu gerektirecek hususların görüşülerek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla düzenlenen 2023 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya;  İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurumların Bölge ve Şube Müdürleri ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, toplantının açılışında yaptığı açıklamada; son zamanlarda yaşanan deprem ve sel felaketlerine değinerek yöneticilerin daha fazla çaba sarfetmesi gerektiğini belirterek mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza bu yönde hizmet etmeliyiz dedi.

Toplantıda ilk olarak söz alan Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, mevcut 53 projelerinin olduğunu ve bu projelerin karşılığının yaklaşık 1 Katrilyon olduğunu söyledi 

Kurumların yatırım ve koordinasyon raporlarının değerlendirilmesinin yanı sıra koordinasyon gerektiren hususların da tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının Mardin’e hayırlı olmasını dileyen Vali Demirtaş, dönem itibarıyla belediye ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 476 projenin uygulandığını kaydetti.

İl genelinde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 35 milyar 003 milyon 417 bin lira olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, 46 projenin tamamlandığını, 136 projenin devam ettiğini, 294 projenin ise etüt aşamasında olduğunu dile getirerek 2023 yılı 1. dönem sonu itibarıyla 493 milyar 238 milyon 891 bin lira harcama yapıldığını aktardı.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.