Mardinmasa öğrencilerin gönüllerde yer edindi

Yaman, “Sosyal Sorumluluklarımızda “mardinmasa” ile Başarı Sağladık”

Kumlu Mahallesi’nde okuyan öğrenciler ile bir araya gelen “mardinmasa” ekipleri çocukları hediyeleri ile mutlu etti. mardinmasa yaptığı çalışmalar ile gönüllere girmeye devam ediyor.

Yaptıkları çalışmalar ile Mardin’in Melekleri ismini alan “mardinmasa”, gönüllerde yer edinmeye devam ediyor. Şehirde özellikle dezavantajlı gruplar başta olmak üzere sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken “mardinmasa” ilde öğrencilerin de mutlu olmasını sağlıyor. 2017-2018 eğiti ve öğretim yılının başlamasının ardından 23 bin t-shirt dağıtan ekipler, okul ziyaretlerini sürdürerek ihtiyaç sahibi çocukların çantalarına kavuşmasına vesile oluyor.

Projelerde başarı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman; “İlimizde ‘mardinmasa’ çalışmalarıyla sosyal sorumluluk çalışmalarında başarıdan başarıya koşuyoruz.” dedi.

Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz alt yapı ve üst yapıda 10 ayda büyük işler başarmıştır. Uzun yıllar bitirilecek çalışmalar Büyükşehir Belediyemizin etkisiyle kısa sürede hayata geçirilmiştir. Bizler Mardin’de sosyal sorumluluk projeleri konusunda da örnek çalışmalar yapmaktayız. Bu konuda “mardinmasa” ile insanlarımızın gönüllerine dokunuyoruz. Zor durumda olan vatandaşlarımızın yanı sıra dezavantajlı gruplara da “mardinmasa” ile sahip çıkıyoruz” ifadesini kullandı.

Öğrencilerin de yanında

Öğrencilerin de “mardinmasa” eliyle mutlu edildiğini ileten Yaman, “Okullarımızın eğitim ve öğretim sezonuna başlamasının ardından “mardinmasa” ile öğrencilerimize t-shirt dağıtımı yaptık. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de kırtasiye ve çanta dağıtımlarını gerçekleştirdik. Ekiplerimiz bu tür çalışmaları sürdürüyor. Hem okullara gidip öğrencilerimizin hal ve hatırlarını soruyorlar, hem de dar gelirli ailelerimize çantalarını veriyorlar. Bu tür çalışmalar devam edecek” dedi.