Mahsur kalan yavru kediyi, itfaiye ekipleri yardımıyla mahsur kaldığı boş dairden kurtarıldı.

Edinilen bilgilere göre, Yeni mahallede, Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen Midyat Belediyesi Beyaz Masa ekipleri olaya müdahale etti.

Boş apartman dairesinden miyavlama sesinin geldiğini kaydeden ekipler, daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekipleri, apartmanın 4 kadından boş daireye uzattıkları itfaiye merdiveni ile kedinin mahsur kaldığı balkondan kurtardı.

İtfaiye ekiplerinin kediyi kurtararak Midyat Belediyesi veteriner hekimlerine teslim etti.

Kediyi bulunduğu yerden çıkaran itfaiye eri, gelen ihbar üzerine 4 katta buluna kediyi kurtardığını söyledi.

- Kurtarılan kediyi seven kız çocuğu Berfin’in kediyi sevmesi görütülere yansıdı.

Midyat Belediyesi Beyaz Masa sorumlusu Selami Akçay, “Ekiplerimize bilgi geldi. Balkonda sıkışmış kedi var diye, bizde ihbar üzerine buraya geldik. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine bilgi verdik, olay yerine geldiler. Kediyi aldık, veteriner arkadaşlara teslim edeceğiz. Bakımı için barınağa götürecekler. Tedavisinden sonra tekrar doğal yaşam alanına bırakacağız.” dedi.

Cem Ergün isimli vatandaş ise, “yakın bir akrabamdan bana telefon geldi, beni aradı. Üst katlarında bir evin boşaltılmış. Ev boşaltırlarken kedi eve girmiş farkına varmamışlar. Akabinde bizi aradılar. Bizde Belediye mahsur kalan bir kedi için ihbarda bulunduk. Sağ olsunlar Beyaz Masa ekipleri hemen geldi. Büyükşehir Belediyesinden itfaiye talep ettiler. Arkadaşlarda gerekli hassasiyeti göstererek kurtardılar. Midyat Belediyesi veterinerlerine teslim ettiler.