AK Parti Midyat İlçe Başkanlığından 28 Şubat Basın Açıklaması

AK Midyat İlçe Başkanlığı tarafından 21 yıl önce 28 Şubat döneminde yaşananlara, yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

AK Parti Midyat İlçe Başkanlığından 28 Şubat Basın Açıklaması

AK Parti Midyat İlçe Başkanlığından 28 Şubat Basın Açıklaması

AK Midyat İlçe Başkanlığı tarafından 21 yıl önce 28 Şubat döneminde yaşananlara, yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Mardin Midyat İlçe Başkanlığı tarafından 21 yıl önce 28 Şubat döneminde yaşananlara, yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

Parti binasında,  açıklamayı okuyan AK Parti Midyat Halkla İlişkiler Başkanı İbrahim Tural, darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden birini anmak Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Darbenin, binlerce insanı zindanda çürüttüğünü ifade eden Tural, “Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.” Dedi.

Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koyduğunu kaydeden Tural, “Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.

AK Parti Midyat Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Atilla Yarış ise, “Bugün 28 Şubat’ın yıldönümü. 21 yıl geçmiş olmasına rağmen, adına post modern denilerek yumuşatılan bu darbe girişiminin toplumsal hayatımızda açtığı yaralar dün gibi hatırımızda. Halen 28 Şubat'ın tahribatlarını, mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz. Milletin değerlerini “irtica” başlığı altında toplayarak, milletle ve milletin seçtikleriyle mücadele edenler; hamdolsun, yine bu millet tarafından tarihin çöp sepetine atılmıştır. Milletin 28 Şubat’a verdiği en anlamlı cevap Ak Parti ve O’nun lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır.” dedi.  

Basın açıklamasına, Seçim İşleri Başkanı Abdulkadir Atasal, Yerel Yönetimler Başkanı Edip Nas, Mali ve İdari İşler Başkanı Fehmi Ceylan katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER