15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Tenis Turnuvası sona erdi

Midyat Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ulusal Tenis turnuvası sona erdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Tenis Turnuvası sona erdi

Binbaşı Abdurrahman Efendi Millet Bahçesinde düzenlenen tenis turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.

Turnuvaya, Mersin, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, İdil, Nusaybin, Kızıltepe gibi birçok il ve ilçeden çok sayıda Erkek- Kadın toplamda 96 sporcu katıldı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, final maçının ardından yaptığı konuşmada, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ulusal Tenis turnuvası düzenlediklerini söyledi.

Başkan Şahin, Her zaman sporcuların yanında olduklarını kaydederek, “Tenis sporunu Midyat’ta daha fazla yaygınlaştırmak ve gençlerimize sevdirmek için Spor Kompleksimiz inşallah sene sonunda faaliyete geçecek. Burada oldupu gibi orada da her zaman gençlerimize destek olacağız.” dedi. 

 Turnuva organizasyonunu yürüten Midyat Belediyesi Spor Yöneticisi ve Tenis Antrenörü Eser Mete ise, Mersin, Diyarbakır, Batman ve Şırnak gibi birçok ilden katılım olduğunu kaydederek, 64 erkek, 32 bayan çok sayıda katılım sağladı.” Dedi.

Turnuvada kadınlar kategorisinde birinci gelen Halime Arslan’da, turnuvanın çok keyifli geçtiğini söyledi. Arslan, “dört senedir tenisle uğraşıyorum. Burada keyifle bir turnuva gerçekleşti. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” 

Kadınlar turnuva ikincisi, Yasemin Aydoğdu, “Midyat ilçemizde bu tar etkinliklerin yapılması çok güzel. Midyat ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bizde Midyat ilçemizde tenis ile daha çok tanıtılması çabasındayız.” dedi.

Tenis turnuvasını izlemeye gelen Esra Cengiz’de, Midyat Belediyesinin düzenlemiş olduğu tenis turnuvasının final maçını izlemeye geldiklerini kaydederek,  “turnuva ve final maçı eğlenceliydi, güzeldi, Pandemi sonrası yasaklar kalktı, ailece geldik izledik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Devamını diliyoruz. Çünkü hem gençlerimizin, hem de ailelerin bu tarz etkinliklerle zaman zaman atılma ihtiyaçları var. Pandemi den dolayı gençlerimiz katılamıyordu. O yüzden mutluyuz” diye konuştu.

Erkekler Fatih Atlı birinci, Eser Mete ikinci Eren Atalay üçüncü gelirken, Kadınlarda, Halime Arslan birinci, Yasemin Aydoğdu ikinci ve Gülşah Gökbaş üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini ve kupaları düzenlenen törenle verildi.

Tören Midyat AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Belediye Başkan yardımcısı Masum Cengiz ve çok sayıda tenis severler katıldı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER