Büyükşehir Belediyespor Sosyal Tesisleri Açılışı Gerçekleştirildi

Yaman, “Sporu İlimizde Hak Ettiği Yerlere Getireceğiz”

Büyükşehir Belediyespor Sosyal Tesisleri Açılışı Gerçekleştirildi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, spor tesislerini yenileyerek açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederken, spor konusunda yapılacak çalışmalarla yeni neslin sporla içiçe olacağını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyespor Sosyal Tesisleri Belediye çalışmalarıyla tadilat edilerek yenilendi. Tesisler odalarından toplantı salonuna kadar modern bir hale getirildi. Yenilenen tesislerin açılışı ise gerçekleştirildi. Açılışa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra, protokol üyeleri, Büyükşehir Belediye Daire Başkanları, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman. Açılışta yaptığı konuşmada, İlimizde sporun her dalını desteklediklerini vurgulayan Yaman, “Bugün ilimizde nezih bir spor sosyal tesislerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bize verilen Belediyecilik görevinin akabinde Belediyemizin bir takımının olduğunu gördük. Biz takımımızın en iyi şartlarda olması ve güzel yerlere çıkabilmesi için tesislerin de hak ettiği nokta da olmasını istedik. Bu nedenle tadilatlarımızla sporcuya yakışan bir tesisi ilimize hediye ettik.  Belediye olarak futbolda olduğu gibi tüm branşlarda tesisleşmek için proje hazırlıklarımız devam ediyor. Tüm spor branşlarını desteklemeye ve tesisleşmeye devam edeceğiz. Ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Mardinsporumuza da desteklerimiz sürecek. Amatör futbolun ilerlemesi için de çaba vereceğiz” ifadesini kullandı.

Bayanları spor salonlarına çekecek çalışmaların da olduğuna vurgu yapan Yaman, “Son zamanlarda voleybol, basketbol ve hentbol bayan takımlarımız güzel işlere imza atıyor. Bunun yanında bireysel sporlarda da başarılı çalışmalar oluyor. Ayrıca yazın açtığımız 14 adet portatif havuzların sonucunda yüzme takımı oluşturmak için de çalışmalara başladık. Bütün bu çalışmalarımızda bayanlarımızın spor salonlarına gelerek takımlarımızı desteklemesini önemli buluyoruz. Bu nedenle bir dizi çalışmalarımız olacak. Tesislerimizin kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gençlik Spor İl Müdürü ve Mardin Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Hadi Çomaktekin ise Kentte spora verilen ilgiden bahseden Çomaktekin, “30 yıldan bu yana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yer alıyorum. Aynı zamanda Mardinspor’un lisanslı sporcusuyum. Bu şehirde ilk defa ilimize yakışır bir sosyal tesisi görmenin heyecanını yaşıyorum.  Kentimizde Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman’ın sanata spora ve şehre önem verdiğini görmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Kendisi ilimiz sporunun gelişmesi için sabahlara kadar çalışıyor ve gereğini yapıyor. Onun katkılarıyla ilimizde tüm spor branşlarında en iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından tesisi açılış kurdelesini Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ve protokol üyeleri kesti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER