Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalleri Mardin’de yapılacak

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalleri 21-25 Şubat tarihlerinde Mardin’de yapılacak.

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalleri Mardin’de yapılacak

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalleri Mardin’de yapılacak

Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası finalleri 21-25 Şubat tarihlerinde Mardin’de yapılacak.

Finaller öncesi şehirde Valilik ve Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını hızlandırdı. Geçen hafta içi yapılan ve federasyon yetkililerinin katıldığı güvenlik toplantısın ardından final maçlarının yapılacağı spor salonları ve çevresinde hummalı çalışmalar devam ediyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, 21-25 Şubat tarihlerinde Mardin'de yapılacak Kadınlar Türkiye Kupası'nda finalleri için yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Bayanalar Basketbol Türkiye Kupası finallerinin Mardin için çok önemli olduğunu vurgulayan Yaman, “Basketbol Federasyonumuz ile yapmış olduğumuz ortak çalışma ile Bayanlar Basketbol Ligi’nde ki 8 takımımız Türkiye Kupası Finallerini şehrimizde oynayacaklar. Bu Mardin için gerçekten güzel bir organizasyon. Hem Türkiye’de basketbol sevenlerin kalbi, gönlü ilimizde olacak hem de Mardin’imiz başta olmak üzere bölgede ki sporseverler 5 gün boyunca basketbol müsabakalarına doymuş olacaklar.” dedi.

Bu tür organizasyonları önemsedikleri kaydeden Yaman, şöyle devam etti: “Biz bu tür organizasyonları önemsiyoruz çünkü şehir operasyonlarından sonra oluşan huzur buradaki vatandaşların moral kazanmasını gerektiriyor. O açıdan Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak yapılacak olan faaliyetlerle hemşerilerimizin hem morallerinin yükselmesinin sebebi olmuş olacağız. Burada esnafın ve vatandaşlarımızın hem kazançlarına destek olmuş olacağız hem sosyal gelişmelerine destek olmuş olacağız. Hem de bu faaliyetlerle zamanlarını daha farklı geçirmelerini sağlayacağız”

Turizm 12 aya yaydık

Yapılan etkinliklerle turistin şehre gelmesini 12 yaydıklarını kaydeden Yaman, “Mardin nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarında dışardan misafir alan bir şehrimizdi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız etkinliklerle, turistin şehrimize gelmesini 12 aya yaydık. Özellikle yatılı turist sayımızda geçen yıllara nazaran 3 katı artış oldu. Günü birlik ziyaretlerde ise 7 kat fazla misafirimiz ilimize geldi. Şuanda en fazla tercih edilen iller arasına geldi. Herkes görmek istiyor. Bizde faaliyetlerimizi bu nedenle artırmış oluyoruz. İnşallah bu faaliyetlerimiz daha da devam edecek” diye konuştu.

“Desteği olanlara teşekkür ederim”

Organizasyonun şehirde yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Yaman, “Yeterli yatak kapasite ve yeterli tesislerimiz de var. Federasyon da bizim bu çağrımıza olumlu cevap vererek destek olmuş oldu. Bizde Gençlik Spor Bakanımızı hem de federasyon yetkililerine ve takımlarımızın bize verdikleri bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu faaliyetler daha da artacak” dedi.

“Tüm tedbirlerimizi aldık”

Organizasyonu sorunsuz geçmesi için tüm tedbirleri aldıklarına dikkat çeken Yaman, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Geçtiğimiz hafta ilimizde ki güvenlik birimlerimizin amirleri ve federasyon yetkilileri ile hem de il spor il müdürlükleri yetkilileri ile toplantılar yaptık. Şuanda güvenlik önlemlerimiz en üst seviyede. Aynı zaman spor tesislerimizin de eksiklerini gidermiş olduk. Otellerimizde misafirlerini bekliyor durumda. Zaten rezervasyonlarını yapmış durumdalar. Herhangi bir aksilik olmayacağını düşünüyoruz ve bütün önlemlerimizi aldık.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 14:54
YORUM EKLE