Kadınlar Türkiye Kupası'nda Şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni 86-79'luk skorla mağlup ederek, şampiyonluğa ulaştı.

Kadınlar Türkiye Kupası'nda Şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi

PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın sahibi, Yakın Doğu Üniversitesi

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğinde düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası'nın finalinde Hatay Büyükşehir Belediyespor'u 86-79 mağlup eden Yakın Doğu Üniversitesi, kupayı aldı.

Artuklu Yeni Spor Salonunda Yakın Doğu Üniversitesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan karşılaşmaya,

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, il protokolü, daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonunu hınca hınç dolduran vatandaşlar, Türk bayraklarını açarak, sık sık ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı atarak Afrin’de terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiğe destek oldu. 

Yakın Doğu Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi karşısında karşısın da ilk devreyi 51-37 üstün kapattı.

Üçüncü ve dördüncü çeyrekte skor avantajını koruyan Yakın Doğu Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni 86-79 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Mardin'deki Artuklu Spor Salonu'nda yapılan maçın ardından gerçekleştirilen törende Yakın Doğu Üniversitesi'ne kupasını Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu verdi.

Finalde Yakın Doğu Üniversitesi'ne mağlup olarak ikincilikle yetinmek zorunda kalan Hatay Büyükşehir Belediyespor oyuncuları ve teknik heyetine ise ödüllerini AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile TBF yönetim kurulu üyeleri takdim etti.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısında kaydettiği 19 sayının yanı sıra 12 asist ve 4 ribaunt ile Yakın Doğu Üniversitesi'nden Courtney Michelle Vandersloot oldu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER