PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018  Finalleri Mardin'de

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 basın toplantısı yapıldı

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018  Finalleri Mardin'de

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 basın toplantısı yapıldı

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğinde Mardin’de düzenlenecek ‘PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018’ final maçlarının tanıtım toplantısı yapıldı. 

Bir otelde düzenlenen toplantıya, Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,   Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Serbülent Şengün, il protokolü, takımların antrenör ve oyuncuları ile basın mensupları katıldı.

Takımlar, 21-25 Şubat tarihlerinde Artuklu Yeni Kapalı Spor Salonunda karşı karşıya gelecek. PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın ilk maçı Yakın Doğu Üniversitesi ile Abdullah Gül Üniversitesi arasında saat 15.30 yapılacak.

“Organizasyonun Mardin’de düzenlenmesi beni mutlu etti”

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman:  Mardin bir huzur şehri, bölgenin de bir huzur adası olduğunu,  Bize şimdiye kadar destek veren cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bu organizasyon içinde federasyon yetkililerine ve takımlarımıza özellikle teşekkür ettiğini söyledi.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Yaman, “1992 yılından beridir yapılan Kadınlar Türkiye Kupası maçları düzenleniyor. Bu kupanın 2018 yılı ayağı da 21-25 Şubat tarihlerinde, bizim Mezopotamya masalı dediğimiz kadım şehir Mardin’de organize ediliyor. Bu kupaya ev sahipliği yaptığımdan dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu organizasyon hem bölgemiz hem de şehrimizin sporseverleri için önemli bir organizasyon.” dedi.

Organizasyon için bütün tedbirleri aldıklarını kaydeden Yaman, şunları söyledi: “Bölgede, geçen seneye kadar, terör nedeniyle ne misafir geliyordu nede esnafımızın durumu iyiydi.  Ama şimdi işyerleri kapanan bir Mardin'den işyerleri açılan bir Mardin'e, büyük gurupları ağırlayan ve bu şekilde organizasyonları yapan Mardin'e geçiş oldu. Mardin bir huzur şehri, bölgenin de bir huzur adası oldu. Yatak kapasitemiz yılın ilk 5 ayı yüzde yüz dolu oldu ve artış ta yüzde 300 oldu. Bu organizasyondan sonra da ciddi bir talep oluşmaya başladı. Bundan dolayı bu organizasyonu önemsiyorum. Bize şimdiye kadar destek veren cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bu organizasyon içinde federasyon yetkililerine ve takımlarımıza özellikle teşekkür ediyorum.”

Türkiye Basketbol Genel Sekreteri Serbülent Şengül ise, 5 gün sürecek müsabakaların ardından 8 takım içerisinde en iyi takımın kupayı müzesine götüreceğini belirtti.

Organizasyona verdiği desteklerden dolayı ValiYaman’a teşekkür eden Şengül, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “ TBF olarak ilk defa Mardin'de yapılacak olan bu kupanın kararını alırken, başkanımız hidayet Türkoğlu'nun ve yönetim kurlumuzun esas hedefi, 5 gün sürecek bu mutluluk ve heyecandan ziyade, bölgede basketbol sevgisinin artması, kız ve erkek çocukların basketbola katılımlarının yüreklendirilmesiydi.  Ümit ediyoruz bu kupa bu amaca fazlasıyla hizmet edecektir.”

Takım antrenör ve oyuncularının konuşmasının ardından çekilen toplu fotoğraf ile basın toplantısı son buldu.  

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER