Spora ve Sporcuya Önem Veriyoruz

Yaman, kentin spordaki geleceğine yatırım yaptıklarını kaydederken, Belediye olarak yeni neslin sporla içiçe olması için çalıştıklarını vurguladı.

Spora ve Sporcuya Önem Veriyoruz

Spora ve Sporcuya Önem Veriyoruz

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentin spordaki geleceğine yatırım yaptıklarını kaydederken, Belediye olarak yeni neslin sporla içiçe olması için çalıştıklarını vurguladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi sporun ve sporcunun yanında olan bir belediye anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Sporun birçok branşına destek veren Belediye, kentin spordaki geleceğine bu sayede katkı sağlıyor. Öte yandan yeni neslin sporu sevmesi ve sporla fiziken ve ruhen gelişmesiyle ilgili de çalışmalar sürüyor.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman sporcular ile özel olarak ilgileniyor. Büyükşehir Belediyespor tesislerinde sporcular ile bir araya gelen Yaman, yakın bir zamanda sporda daha güzel yerlere geleceklerini söyledi.

Sporla yoğrulan gençlik

“Amacımız gençlerimizin ve çocuklarımızın spora yönelmesi ve ilimizden sporcular çıkarmaktır” ifadesini kullanan Yaman, “Belediyemiz ilimizin her anlamıyla gelişmesini arzu etmekte ve projelerine bu düşünce ile yön vermektedir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın da her yönüyle sağlıklı büyümesini arzu etmekteyiz. Bu nedenle sanatla ve sporla yoğrulan gençlerimiz için çaba vermekteyiz. Son zamanlarda sporda aldığımız başarılar da bunun göstergesidir. İnanıyoruz ki yakın gelecekte çok daha güzel başarılar göreceğiz” dedi.

Spora yapılan yatırımlar devam edecek

Yaman sporcular ile bir araya gelerek onların beklentilerini de öğrendiklerini aktarırken, “Bugün spora gönül vermiş çocuklarımızı ve gençlerimizi yalnız bırakmadık. Onlardaki ışık bizlere heyecan verdi. Yaz aylarında açtığımız spor kurslarımızda da yetenekli gençlerimizi kazanmak için çaba verdik. Biz bundan sonra da spora tesis ve insan kaynağı olarak destek vermeye devam edeceğiz. İlimiz sporda marka bir şehir olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 01:28
YORUM EKLE