Yaman, “Mehmetçiğin Yanındayız“

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Mardin halkı ve kurumlarımız her anlamda Afrin’e destek verdiğini söyledi.  

Yaman, “Mehmetçiğin Yanındayız“

Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri Afrin’e operasyona gidecek olan Jandarma Özel Harekat askerleri ile moral ve motivasyon katkısı sağlamak için halı saha maçı düzenledi. Maç öncesinde Zeytin Dalı Operasyonuna destek olmak amacıyla  “Mehmetçiğin Yanındayız“ pankartı sahaya çıkılırken, maça destek için gelen taraftarlar da Türk bayrakları açarak güzel görüntüler sergilediler. Ayrıca maç boyunca çalınan mehter marşları ile güzel bir atmosfer oluşturuldu. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman,  Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da izleyici olarak katıldı.

Yaman, “Mardin halkı destek veriyor”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, maç sonunda bir açıklama yaparak, “Afrin’de  destan yazan Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız” dedi  

Yaman, “Valiliğimiz ve belediye başkanlığımız ile Mardin’deki esnaf vatandaşlarımız ile birlikte bu şuuru canlı tutmak için bir dizi program yapıyoruz. Bayrak dağıtıyoruz, birimlerimiz ile birlikte bu operasyonu ön planda tutuyoruz.  Yaptığımız tüm çalışmalara da Mardin halkı yoğun ilgi göstererek destek veriyor. Bu ilimizde vatandaşlarımızn duyarlılığının bir göstergesidir. Bunun yanında Afrin’e göreve gidecek güvenlik güçlerimizin de moralini iyi tutmak adına çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Moral verdik

Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Mardin Jandarma Komutanlığımızın Jandarma Özel Harekat taburu da orada görev alacak.  70. Mekanize taburumuz Afrin’de görev alıyor. İl emniyet müdürlüğümüze bağlı özel harekât polislerimizde orada olacaklar. Bizde morali yüksek tutmak için göreve gidecek arkadaşlarımıza, personelimizle moral yükseltecek etkinlikler yapıyoruz. Bugün de bir maç organizasyonu yaptık. Millet olarak, Mardinliller olarak belediye ve valilik personeli olarak yanlarında olduğumuzu göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Dualarımız onlarla. Oradan muzaffer olarak döneceklerine inanıyoruz”

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER