Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin Artuklu Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen İnovasyon Fuarına katıldı.

Fuarın açılışı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Artuklu İlçe Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Eğitim Bir Sen/Memur Sen Mardin İl Başkanı Abdulselam Demir, Mardin İl Milli Eğitim Yöneticileri ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Yöneticileri tarafından yapıldı.

Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından tasarlanan, topluma katkı sağlayacak teknolojik fikirlerin ve yeniliklerin sergilendiği fuarda Rektör Özcoşar, Kaymakam Tabakçıoğlu ve misafirlerle birlikte bütün çalışmaları inceleyerek projeleri hazırlayan öğrencilerle çalışmalar üzerine sohbet etti.

Rektör Özcoşar: ‘Suphiye Bölünmez İHO Öğrencileri Yenilikçi Fikirleriyle Geleceğe İmzasını Atacak’

Hazırlanan İnavasyon Fuarında ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan bütün projelerin hayatı kolaylaştıracak, dijital gelişimi toplumsal gelişime dönüştürecek özellikte olduğunu belirten Rektör Özcoşar, çalışmaları hazırlayan bütün öğrencilerin yenilikçi fikirleriyle geleceğe imzasını atacağına inandığını kaydetti.

MAÜ Rektörü, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir’e, öğrencilerin yetiştiren öğretmenlere ve çalışmaları hazırlayan öğrencilere teşekkür etti.

Özcoşar, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulunun öğrencilerini ortaokul ve lise eğitimlerinin ardından Mardin’in tarih ve sosyal dokusuna uygun olarak bir Sosyal Bilimler Üniversitesi kimliğiyle yola çıkan ancak süreç içerisinde Tıp, Turizm, Tarım, Ticaret, Tasarım alanlarından oluşan 5T Vizyonuyla başarılı adımlarla yoluna devam eden Mardin Artuklu Üniversitesine öğrencisi olarak beklediklerini de sözlerine ekledi.

 

Fuarın sonunda Rektör Özcoşar, Kaymakam Tabakçıoğlu ve konuklar projeleri hazırlayan Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekti.