Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, gençlik kamplarına katılmaları için gençleri Samsun’a uğurladı.


Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı gençlik merkezinde Mardinli gençler ile bir araya gelen Vali Demirtaş, buradan 128 kız öğrenciyi Samsun iline uğurladı.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin her yıl yaz aylarında düzenlediği Gençlik Bilgi Kamplarının dördüncüsü bu yıl Samsun’da gerçekleşecek.
Gençlik Bilgi Kamplarında farklı derslerde eğitim alan 128 kız öğrenci bilgi kampında el sanatları, tiyatro, deniz aktiviteleri ve gezi gibi etkinliklerle eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulacak.


Gençlik Kamplarının öğrencilerin gelişimi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, bu kafilede kız öğrencilere ayrıcalık tanıdıklarını söyledi.
Gençlerin yapacağı geziler ile Ülke tarihini de yerinde görüp öğreneceklerini belirten Vali Demirtaş;
‘’ Gençler bizim geleceğimiz, onları önemsiyoruz. Gençlik merkezimiz her sene öğrencilerimize böylesi imkânlar tanıyor. Gençlerimizi bu sene ülkemizin kurtuluş hareketinin başladığı illerden olan Samsun’a uğurluyoruz. Bu tür güzel ve faydalı etkinliklerden daha fazla öğrencimizin faydalanabilmesi için Gençlik Bakanlığımızdan biraz daha kontenjan istedik. Bu günkü kafilemize hayırlı yolculuklar diliyorum’’ diye konuştu.