Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile iftarını İl Sağlık Müdürlüğünde sağlık çalışanları ile birlikte açtı.


Zor dönemlerde fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, sağlık çalışanlarının mücadelesine yakından tanıklık ettiğini söyledi. İftar programının başında söz alan İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz her daim yanlarında olan Vali Demirtaş’a teşekkür etti.
Kendisinin de sağlık çalışanı yakını olduğunu belirten Vali Demirtaş, yaptığı konuşmasında Afet ve Pandemi süreçlerine değindi. 
Bu dönemlerde sağlık çalışanlarının insan üstü ,bir çaba sarf ettiğini söyleyen Vali Demirtaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü
 “Sağlık camiasının değerli çalışanları, kıymetli mesai arkadaşlarım. Artık Ramazan'ın son haftasına giriyoruz. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Sizinle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu, gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Benim de sağlık alanında yakınlarım olduğu için sizlerle birlikte olmak beni hep mutlu etmiştir. İnşallah bundan sonra da böyle olacaktır. Maalesef Ramazan ayını buruk bir şekilde yaşıyoruz. Ciddi anlamda afetlerde kaybettiğimiz arkadaşlarımız, kardeşlerimiz oldu. Ben de oralarda görev yaptım. Sıkıntılı günlerdi. Ama çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sağlık çalışanlarımızın fedakârca çalışmaları beni hakikaten çok mutlu etti ve çok gururlandırdı. Ciddi anlamda arkadaşlarımızın çok büyük fedakârlıkları oldu. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde arkadaşlarımız, doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız afet bölgesindeydi. Sağlık çalışanlarımızın çok hızlı müdahaleleri fedakârca çalışmaları bizi ziyadesi ile mutlu etti. Sağlık Müdürümüz Saffet Bey ve ekibinin deprem bölgesindeki illere arkadaşlarımızı organize bir şekilde görevlendirmesi bizleri mutlu etti. Tabii Pandemi zamanı da bu sıkıntıları yaşadık. Sizler belki aylarca, haftalarca ailenizi, çocuklarınızı, yakınlarınızı göremediniz. Vatandaşlarımız sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatsınlar diye hem deprem bölgesinde, hem de pandemi döneminde yapmış olduğunuz fedakârca çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum.”