Gazze için gerçekten “tahammül” kalmadı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan doğru söylüyor.

Gazze için gerçekten “tahammül” kalmadı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan doğru söylüyor.

Doğruyu söylemek yetmiyor, sefer, seferberlik, boykot, eylem ve harekete geçme zamanıdır.

Geçmiştir bile

Şimdi konuşmak değil sefer zamanıdır.

Öyle bir “sefer” ki, Siyonist küresel haçlı zihniyetini ve onun İsrail terör örgütünü darmadağın edecek bir sefer.

Bir sefer olmalıdır ki, içimizdeki fetöist Siyonistleri de kahr*u perişan etsin.

Tahammül kalmadı.

Tahammül; “zorlayıcı dış etkenlere karşı koyabilme gücü, dayanma, kaldırma, olumsuz, zor, kötü, güç durumlara dayanabilme gücü, katlanma, kaldırma, bir duruma, zorluğu ve kötülüğe karşı sabır” demek.

Bizler Rabbimizden hep şunu diliyoruz, kaldıramayacağımız, tahammül edemeyeceğimiz yükü yükleme. Ayette; “Allah hiçbir kimseyi, gücünün yetmediği bir şeyle yükümlü kılmaz; lehinde olanı da kendi kazandığıdır, aleyhinde olanı da kendi kazandığıdır. Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi cezalandırma! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme! Üstesinden gelemeyeceğimiz, tahammül edemeyeceğimiz şeyleri boynumuza borç kılma! Bizi bağışla, ayıplarımızı ört ve bize rahmetinle muamele buyur! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın; artık inkârcı/ kâfir topluluğa karşı bize yardım et! Bakara-286

Sabır ve direnmeyi diliyoruz, üzerimize sabır yağdır diye dua ediyoruz.”Ey rabbimiz! Bize sabırlar ver, üzerimize sabır yağdır ve Müslüman olarak canımızı al!” A’raf-126”

Gazze’de Mevlana Küçük Hüseyin Ankaravî’nin dediği gibi “tahammül” kalmadı tende.

“Tahammül kalmadı tende feleğin cevri yetmez mi
Hususi lütf-i ihsânın acep bir gün erişmez mi
Girer pervâne devrâne atılır şems-i sûzâne
Yanar biçâre merdâne ne hikmettir bilinmez mi

https://www.ulkucudunya.com/index.php?page=haber-detay&kod=11714

Gazze’de imtihan bitmedi mi, öncekilerin imtihanından daha beter imtihandan geçmediler mi? “Yoksa sizden öncekilerin çektikleriyle karşılaşmadan cennete girebileceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine yoksulluk ve sıkıntı çekmişler, öyle sarsılmışlardı ki peygamber ve yanındakiler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demeye başladılar. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır. Bakara-214

Gazze’liler çok çektiler, sarsıldılar, yok oluyorlar toprakları, evleri, şehirleriyle beraber.

Geç kalında, artık gecikilmemelidir.

Şimdi sefer zamanıdır. Allah bizi sefere çağırıyor. Seferden kaçınan, seferi başlatmayan bütün yöneticiler sorumludur. Yeryüzünde Müslüman kabul edilen bütün liderler sorumludur.

Allah başta liderleri sefere davet ediyor ve yardımın yakın olduğunu müjdeliyor. “Ey iman edenler! Sizi, elem verici azaptan kurtaracak bir ticareti size göstereyim mi? Allah’a ve resulüne iman edersiniz, Allah yolunda mallarınızla ve canlarınızla cihad edersiniz. Bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır.  O sizin günahlarınızı bağışlar, sizi altından ırmaklar akan cennetlere, adn cennetleri içindeki güzel köşklere koyar. İşte büyük kurtuluş budur. Hoşunuza gidecek bir şey daha var: Allah’ın yardımı ve yakın bir fetih! Haydi, müminleri müjdele. Saff-10-13”

Hâsılı kelam.

Gazze’de tahammül kalmadı, sınırlar binlerce defa aşıldı. Katliam, soykırım, vahşet, işgal ve yıkım her yeri ve her şeyi yerle yeksan etti.

Şimdi sefer, hareket ve eylem ve zafer zamanıdır.

Katılmayan kaçaktır ve Allah katında sorumludur.

Selam ve Sabırla…