Veysi ERKEN Dr.

“Siyonist düşman ve ona yardım edenleri boykot etmek İslam hukukuna göre bir zorunluluktur” deniliyor fetvada.

Aynen.

Zulme, şiddete, soykırıma ve vahşete maruz kalan Müslüman'ın yanında yer almak için düşmanla, katille, işgalci ve soykırımcı ile her türlü münasebeti kesmek onu boykot etmek zorunluluktur, “fiili dua”dır.

Her Müslüman’ın görevidir. Boykota katılmayan sorumludur ve günah işlemektedir. Tabii ki, her Müslüman gücü yettiğince bunu yapmalıdır, fetvayı duyurmalıdır.

Hem yönetimler hem de bireyler için elzemdir, farzdır.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği buna yönelik bir fetva yayınladı. Boykot fetvası sadece İsrail Terör Örgütüne değil, efendilerine ve destekçilerine de yöneliktir diye düşünüyorum.

Herkesi bu fetvaya uymaya çağırıyorum.

İşte fiili duaya davet eden “Boykot fetvası

*“Dünya Müslüman Âlimler Birliği, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları İsrail’e karşı kapsamlı boykot uygulamaya çağırdı. Birliğe bağlı İçtihat ve Fetva Komitesi, “İşgalci düşmana karşı kapsamlı boykot fetvası” başlığıyla açıklama yayımladı. Açıklamada “Mübarek Filistin topraklarında 7 Ekim’den bu yana Müslümanlar ile işgalci Siyonist düşman arasında yaşanan şiddetli savaş, Müslümanların toprakları bir olduğundan ümmetin tamamının, savaşan düşmanın gücünü kırmak için var gücüyle kapsamlı bir cihada girişmesini gerektirmektedir” denildi.

HAREKETE GEÇİN

İsrail işgalini sona erdirmek için Müslümanların harekete geçmesi gerektiği kaydedilen açıklamada, “Yöneticiler, yönetilenler, elitler ve tüm Müslümanların birleştiği nokta, kolay ve herkesin erişebileceği kapsamlı bir boykottur. Siyonist düşman ve ona yardım edenleri boykot etmek İslam hukukuna göre bir zorunluluktur” denildi. Boykotun siyaset, diplomasi, ekonomi, medya, turizm, eğitim, spor ve düşmanı zayıflatacak şekilde diğer tüm alanları kapsaması ve İslam ülkeleri ile halklarının düşmanla bağlarını koparması gerektiği vurgulandı.

https://www.yenisafak.com/dunya/boykot-fetvasi-4573904

“Boykot Fetvası” nettir ve bütün alanları kapsamaktadır. “Siyonist düşman ve ona yardım edenleri boykot etmek İslam hukukuna göre bir zorunluluktur” ifadesini asla unutmayalım.

Evet, var gücümüzle katliamcıları, soyguncuları, vahşileri, soykırımcıları boykot etmemiz farzdır, fiili duadır.

Haydi boykota.

Her yerde ve dünyanın her yerinde.

Hemen şimdi ve her zaman.

Selam ve Sabırla… 11.11.2023